دانلود اپلیکیشن اندروید روان پویا

بعد از شکست عشقی(شکست عاطفی) چه کارهایی باید انجام داد؟

شکست عشقی ( شکست عاطفی) تجربه تلخی است و با وجود شباهت های بسیار ممکن است برای هر فرد معنا متفاوتی داشته باشد.

میزان غم و اندوهی که فرد متحمل می شود با نوع تمام شدن رابطه، سن فرد و مدت زمان رابطه اش ارتباط معناداری دارد. به طور مثال: فردی که رابطه را ترک می کند به مراتب سریعتر بهبود پیدا می کند نسبت به شخصی که ترک شده یا کنار گذاشته شده است و همچنین تحقیقات نشان می دهد شکست عشقی که در قبل از ۲۴ سالگی اتفاق می افتد به مراتب سریعتر بهبود میابد تا شکست عاطفی در سالهای بعدی.

دکتر سوزان وایت معتقد است که پیشرفت تکنولوژی و گسترش دسترسی افراد به فضای مجازی پروسه شکست عاطفی را نسبت به گذشته دشوارتر کرده است. در گذشته با تمام شدن یک رابطه، فرد با دور ریختن عکس ها، هدیه ها و نامه ها یک قدم مثبت و رو به جلو برای بهتر شدن حالش برمیداشت اما امروزه دور ریختن عکس ها و خاطرات برای فراموشی فرد مقابل دیگر معنا گذشته ها را ندارد زیرا در دنیای امروز هر فرد در هر ساعت از شبانه روز میتواند به اکانت یا پروفایل شخص مورد نظر رجوع کرده و از شرایط آن فرد اطلاع پیدا کند. تجربه کار با مراجعان نشان میدهد که این موضوع( چک کردن پروفایل و عکس های طرف مقابل) چقدر میتواند بر پروسه درمان شکست عشقی( شکست عاطفی) تاثیر گذار باشد.

دکتر وایت در مقاله اش دو توصیه ابتدایی و مهم به هنگام مواجهه با شکست عشقی( شکست عاطفی) دارد:

۱_ اگر هنوز نسبت به آن شخص احساسی دارید و یا به او فکر میکنید با حذف کردن یا بلاک کردن آن فرد به روند بهبودی خود کمک کنید. هرچند ممکن است این کار برای شما سخت باشد و یا مدام وسوسه شوید که آن فرد را از بلاک درآورید.با خود روراست باشید و با گفتن اینکه آن فرد برای من مهم نیست و من فقط کنجکاوم خود را گول نزنید.

۲_ روابط خود را با دوستان آن شخص در فضای مجازی محدود و یا در بهترین حالت حذف کنید. یادتان نرود که خوب شدن حال شما نسبت به هر چیزی الویت دارد. پس قبل از اینکه به ناراحت شدن دیگران فکر کنید به فکر خوتان باشید.

 

مراجعه به یک متخصص علاوه بر اینکه به روند بهبودی شما کمک می کند، باعث می شود شناخت بهتری از خود بدست آورده و از بروز اتفاقات تلخ آینده نیز در روابط خود جلوگیری کنید.

برای دریافت مشاوره روانشناسی با ما در تماس باشید

ارسال دیدگاه

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن

مطالب مرتبط