دانلود اپلیکیشن اندروید روان پویا

خود را دوست بدارید قبل از اینکه شخص دیگری را دوست بدارید

دوست داشتن خود یک مهارت است که شروع یادگیری این مهارت در زمان کودکی و در ارتباط با والدینمان شکل می گیرد. اینکه آیا والدین به نوعی با کودکانشان برخورد کرده اند که او احساس کند فرد با ارزش و قابل احترامی است یا خیر. ولی این ماجرا به همین جا ختم نمی شود همان طور که گفته شد دوست داشتن خود یک مهارت است که هیچگاه برای شروع یادگیری این مهارت دیر نیست.

 

دوست داشتن خود را می توان در معنای ساده تر “مراقبت از خود تعریف کرد.” کسی که به خود اهمیت می دهد مراقب نوع خوراک و تغذیه خود، دوستانی که به دور خود جمع می کند، کارهای ساده ای که باعث خوشحالیش می شود و همچنین مراقب انتخاب آدم هایی که با آنها رابطه عاشقانه برقرار می کند هست.

مانند هر رابطه ای، رابطه با خودتان و دوست داشتن خودتان هم بالا و پایین های زیادی دارد. همان طور که شما، محیط و آدم های اطرافتان تغییر می کند رابطه با خودتان هم دستخوش تغییر می شود که این نیازمند توجه مستمر به خود است. ممکن است روزهایی بیاید که شما احساس خوبی نسبت به خود نداشته باشید که این طبیعی است و در طول زندگی انسان بارها پیش می آید ولی شخصی که خود را دوست دارد و مهارت دوست داشتن خود را بلد است، سریع تر خود را بخشیده و به جای سرزنش خود رو به جلو حرکت می کند و از آن اتفاق درس میگیرد.

در زیر سایه مراقبت از خودمان احساس بهتر و مثبت تری نسبت به زندگی و حوادث آن پیدا می کنیم و در زندگی به دنبال شخصی میگردیم که حداقل به اندازه خودمان برایمان ارزش قایل باشد، ما را تحقیر نکند و دوست داشتن را بلد باشد زیرا ما خود را شایسته این توجهات میدانیم.

دوست داشتن خود یک مهارت است که همانند تمام مهارت ها یک شبه به وجود نمی آید و نیازمند توجه و تلاش است و باید با برداشتن قدم های کوچک روزانه شروع شود. یک مشاور می تواند با تشخیص و شناخت دقیق شما در بالا رفتن میزان عزت نفس و دوست داشتن خودتان به شما کمک به سزایی یکند.

برای دریافت مشاوره روانشناسی با ما در تماس باشید

ارسال دیدگاه

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن

مطالب مرتبط