دانلود اپلیکیشن اندروید روان پویا

مشاوره پیش از ازدواج یا آموزش پیش از ازدواج؟

تحقیقات نشان داده که زوج هایی که مشاوره پیش از ازدواج را انتخاب می کنند احتمال طلاق در آنها کم و کیفیت زناشویی بالایی نصیبشان خواهد شد. اما علت چیست؟

چه اتفاقی در جلسات مشاوره پیش از ازدواج رخ می دهد که احتمال مشکلات آینده را کم می کند؟

دو نفر هرچقدر که پیش از ازدواج سابقه آشنایی داشته باشند ولی دنیای بعد از ازدواج و مشکلات خاص آن بسیار متفاوت با قبل از آن می باشد. ازدواج برای زوجین یک تجربه جدید می باشد پس طبیعی است که مانند هر تجربه جدید نیازمند آموزش خاص خود است. همانطور که قبل از رانندگی که تجربه جدید به حساب می آید، نیازمند آموزش هستیم.

وقتی دو نفر از دو خانواده، فرهنگ، وضعیت اجتماعی و اقتصادی متفاوت (حتی آنهایی که به نظر میاید بسیار با هم تفاهم دارند.) به زیر یک سقف می روند طبیعی است که در ماههای اول بدلیل همین تفاوت ها تعارض هایی بین آنها اتفاق بیفتد.

طی تحقیقی که در سال ۹۴ بر روی چهارده زوج که کم تر از شش ماه از ازدواجشان می گذشت انجام شد، به این نتیجه رسیدند که کسایی که این تفاوت را سریع تر پذیرفته و درک کرده اند و انعطاف بیشتری از خودشان دادند میزان تعارض کمتری را نسبت به کسانی که سعی در تغییر شرایط را داشته اند تجربه کرده اند. نتیجه میگیریم که هرچقدر پیش از ازدواج آمادگی و انعطاف ما نسبت به تفاوت ها بالاتر برود امکان شکست کمتر می شود و زوجین سریعتر خود را در رابطه شان پیدا می کنند.همچنین زوجین می توانند با مجهز شدن به مهارت های صحبت کردن و حل مساله از تعارض و تفاوت ها پیشگیری می کنند.

مشاوره پیش از ازدواج علاوه بر کمک های بسیاری که به زوجین برای شناخت بهتر یکدیگر انجام می دهد ( رجوع شود به مطلب ضرورت و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج) همانند یک کارگاه آموزشی دید آنان را وسعت بخشیده و با آموزش های لازم از بروز تعارض ها در آینده جلوگیری می کند.

برای دریافت مشاوره روانشناسی با ما در تماس باشید

ارسال دیدگاه

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن

مطالب مرتبط